گوگل تولد 8 سالگی اندروید را جشن گرفت

gallery_14425_22_16412.jpg
تاریخ : ۲۳-۰۸-۱۳۹۴


اندروید نفوذ خوبی در گوشی‏ های هوشمند داشته و جالب است بدانید این موفقیت را تنها در هشت سال گذشته کسب کرده است البته به قول قدیمی‏ ها بچه همسایه زود بزرگ می‏شود و بدون شک اندروید نیز در این هشت سال فراز و نشیب‏ های زیادی را تحمل کرده است.

هشت سال پیش در چنین روزی اتحاد Open Handset متشکل از شرکت ‌های خوشنام گوگل، اچ‏ تی ‏سی، سامسونگ، ال‏ جی، موتورولا و چندین شرکت نرم‏ افزاری معتبر، سازنده ‏های قطعات سخت ‏افزاری و اپراتور های موبایل، رسما اعلام حضور کرد. این اتحادیه از آن زمان تاکنون هدفی غیر از ارتقای اندروید و بهینه‏ سازی این سیستم ‏عامل پرطرفدار نداشته است. در آن زمان سیستم‏ عامل ‏های موبایل را بیشتر ویندوز فون از مایکروسافت، RIM از جانب بلک‏ بری و سیمبین نوکیا تشکیل می‏دادند، آی‌فون هم سلانه سلانه داشت راه خود را در میان بازار پیدا می‏کرد، اندروید با هدف سیستم‏ عاملی متن باز منتشر شد و توانست در مقابل رقبا به سرعت قد عَلم کنند.

photo_2015_11_14_14_01_25

از آن زمان تاکنون بازار گوشی ‏های همراه دچار حوادث مختلفی بوده است اما اندروید توانست خود را در این آشفته بازار بالا بکشد و به‌عنوان پرکاربردترین سیستم‏ عامل همراه شناخته شود. در حال حاضر بیشتر از یک‏ میلیارد گوشی همراه هوشمند از اندروید استفاده می‏کنند. در طول این هشت سال، سیمبین نوکیا، ویندوز فون مایکروسافت و RIM بلک ‏بری به حاشیه رفتند و تنها سیستم‏ عامل iOS اپل است که در مقابل اندروید تا حدی خودنمایی می‏ کند.