سود دهی دوباره شرکت HTC در سه ماهه دوم سال 2014

HTC_co.jpg
تاریخ : ۲۳-۰۴-۱۳۹۳

شرکت اچ تی سی پس از کاهش سهم بازار در دوران گذشته، با معرفی و عرضه پرچمدار خود یعنی HTC One M8 دوباره به دوران سود دهی خود بازگشت. این شرکت در چند روز گذشته اعلام کرد که سود خالص HTC در سه ماهه دوم سال جاری به مقدار 80درصد افزایش پیدا نموده است. این عدد حتی از پیش بینی تحلیل گران بازار فراتر بوده است.
سود خالص شرکت اچ تی سی در سه ماهه سوم سال جاری میلادی به 75.6 میلیون دلار رسید که نسبت به سه ماهه گذشته و سود 41.7 میلیون دلاری سه ماهه دوم سال گذشته، رشد بسیار بالایی را داشته است.
همانطور که اشاره شد، این رقم از بیش بینی تحلیل گران بازار نیز بالاتر بوده، به عنوان مثال، نزدیک به چهارده نفر از تحلیل گران Bloomberg سود شرکت اچ تی سی را در این بازه زمانی 68.7 میلیون دلار و هفده تحلیل گر نظرسنجی شده توسط رویترز، این سود را 72.4 میلیون دلار پیش بینی کرده بودند.
شرکت اچ تی سی به جز موفقیت گوشی One M8  در بازار گوشی های هوشمند پرچمدار، سعی دارد تا با معرفی محصولات مناسب، بازار گوشی های هوشمند متوسط را نیز کسب نماید. سری جدید Desire  این شرکت، جایگاه مناسبی را در بازار گوشی های هوشمند متوسط کسب نموده است.


htc_m8_34


به احتمال خیلی قوی شرکت اج تی سی، با همکاری شرکت گوگل، تبلت بعدی نکسوس را نیز معرفی خواهد نمود. همچنین انتظار تولید گجت های پوشیدنی با توجه به معرفی سیتسم عامل Android Wear از طرف اچ تی سی نیز می رود.